Møte hos Næringsdepartementet
Anita og Lars-Erik fra sekretariatet hadde med seg styreleder Ole Christian Selsås til møte med statssekretær Anne Marit Bjørnflaten i Næringsdepartementet.
230 resultater
Anita og Lars-Erik fra sekretariatet hadde med seg styreleder Ole Christian Selsås til møte med statssekretær Anne Marit Bjørnflaten i Næringsdepartementet.
Anita og Lars-Erik fra sekretariatet var tilstede sammen med andre inviterte gjester på 75 års jubileet til Hustadkalk denne uken. En faglig god og fremtidsrettet markering ble det.
En viktig begivenhet i norsk natursteinbransje fant sted mandag 21. august, da det nye produksjonsanlegget til Larvikittblokka i Tvedalen ble høytidelig åpent. Om lag 50 personer var tilstede på åpningsfesten.
Årets traineesamling ble i år lagt til Larvik. Dette er den årlige samlingen for de som er- og snart skal bli trainee i Norsk Bergindustri.
Bergindustrien opplever sterkt økende oppmerksomhet. Nå har du muligheten til å jobbe for en næring som har en avgjørende rolle for våre moderne liv og for å nå klimamålene.
Regjeringens nye mineralstrategi gir signaler om et løft for råvarepolitikken. Nå må den følges opp med konkrete tiltak.
Omsider kom regjeringen med sin lenge varslede mineralstrategi. I forkant av fremleggelsen var vi opptatt av tydelig konkretisering av hvordan regulatoriske flaskehalser fjernes, og ikke minst hvordan tilgangen til relevant risikokapital kunne realiseres.
Norsk Bergindustri har ansatt Kjersti Hartvig Larsen som ny fagsjef for miljø og bærekraft. Hun begynner for fullt i august.
Sammen med vår medlemsbedrift Feiring deltok Anita og Lars-Erik i møte med statssekretær Abel Cecilie Knibe Kroglund i Samferdselsdepartementet for å drøfte bedre rammebetingelser for gjenvinningsmasser.
Forsyningssikkerhet av kritiske råstoffer har havnet høyt på dagsordenen etter Russlands invasjon av Ukraina. Samtidig har krigen satt i gang en prisvekst på innsatsfaktorer til bergindustrien som ingen kan gi sikre prognoser for. Dette fordrer at regjeringen i revidert nasjonalbudsjett tar kraftfulle grep for å kompensere næringen for galopperende priser på strøm og drivstoff, uttaler generalsekretær i Norsk Bergindustri, Anita Helene Hall.